Στο κατάμεστο κομψό βιβλιοκαφέ Coffice στην καλαμάρια έγινε η παρουσίαση του βιβλίου του Κώστα Μπλιάτκα «Η συνείδηση του πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης», εκδόσεις ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ.
![](https://viosimi.gr/wp-content/uploads/2023/03/336871946_1212474786073417_5464888081188258840_n.jpeg)
Για το βιβλίο μίλησαν οι:
Χρύσα Αράπογλου, Δημοσιογράφος, Βιολόγος
Ζαχαρίας Σκούρας, Ομότιμος καθηγητής Γενετικής ΑΠΘ
Στελλίνα Τρωιάνου, Δικηγόρος
και ο Κώστας Μπλιάτκας, Δημοσιογράφος, Συγγραφέας
Τη συζήτηση συντόνισε η Αθηνά Χατζησυμεωνίδου, Συγγραφέας.
![](https://viosimi.gr/wp-content/uploads/2023/03/337383005_6613597245340851_502138659792461488_n-1024x768.jpeg)
Μετά τις εξαιρετικές ομιλίες ακολούθησε σύντομο μουσικό πρόγραμμα με τον Παναγιώτη Καραδημήτρη και τους εξαίρετους μουσικούς του, και τη Μαρία Νικολαίδου. Η ατμόσφαιρα, θύμισε μπουάτ και ο κόσμος που γέμισε το χώρο τραγούδησε με ενθουσιασμό.
![](https://viosimi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_4611-1024x431.jpg)
![](https://viosimi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_4364-1024x768.jpg)
![](https://viosimi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_4399-1024x768.jpg)
![](https://viosimi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_4441-1024x768.jpg)
![](https://viosimi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_4447-1024x768.jpg)
![](https://viosimi.gr/wp-content/uploads/2023/03/IMG_4444-1024x768.jpg)